Kategorie:
Nowiny
Ze Świata
Z Polski
Z Australii
Polonijne
Nauka
Religia
Wyszukiwarka 

Szukanie Rozszerzone
Konkurs Strzeleckiego:

Archiwum:

Reklama:

 
8 maja 2025
Uroczyste wręczenie Nagród im. Harcmistrza Witolda Szupryczyńskiego
Elżbieta Cesarska; przewodnicząca Komisji Oświatowej Polonii Australijskiej

Wręczenie nagród stypendialnych Fundacji Kulturalnej im. Harcmistrza Witolda Szupryczyńskiego za 2025 rok dokonali powiernicy Fundacji - Barbara Konkołowicz, prezes Związku Akademików Polskich i Elżbieta Cesarski, przewodnicząca Komisji Oświatowej Polonii Australijskiej, reprezentująca Polską Macierz Szkolną.




Finalistami nagrody pieniężnej Fundacji Kulturalnej im. Harcmistrza Witolda Szupryczyńskiego w roku 2025 została młodzież od 16 do 25 lat otrzymując dotatkowo książkę 'Marie Curie' sponsorowaną przez Sydney Srinivas.

Zuzanna Bialous
Markus Borysewicz
Emilia Cyrzyk
Gabriella Helwani
Kinga Paulina Kozek
Daniel Dominik Malkiewicz
Emilie Kate Maslak
Raven Pyda

Tradycyjnie nagrodę w postaci książki , za rok 2025, otrzymali uczniowie polskich szkół podstawowych:

Aleksander Zylka – Polska Szkoła Sobotnia Ashfield
Olivia Piskorowski – Polska Szkoła Sobotnia Macarthur
Alice Wysocki – Polska Szkola Świętej Rodziny w Marayong
Richard Kojima - Polska Szkoła Dzielnic Północnych w North Ryde
Maya Kolasa – Polska Szkoła Sydney w Randwick

Wszystkim nagrodzonym laureatom życzymy dalszych sukcesów i satysfakcji z nauki.


Przed rozdaniem nagród Fundacji wielką niespodzianką a miłą sercu w repertuarze zespołu „Polskie Skrzydła” w którym śpiewa Kinga, Klaudia i Tadzio Kozek poza piosenką „Zachwyca nas Polska” znalazła się nowa piosenka „Harcmistrz Szupryczyński” autorstwa Marzeny Mazurek w aranżacji muzycznej Jerzego Ścisłowskiego.


Zespół „Polskie Skrzydła”

Słowa w tej piosence podkreślają rolę śp. Harcmistrza Witolda Szupryczyńskiego jaką odegrał w harcerstwie i w szkolnictwie polonijnym.

Fundacja Kulturalna im. Harcmistrza Witolda Szupryczyńskiego powstała z Jego inicjatywy i z nienaruszalnego kapitału ofiarowanego przez Witolda w 1989 roku. Gest ten był wyrazem jego troski o wychowanie młodzieży w duchu polskości, poprzez nieustanną naukę języka polskiego, tak ważną w podtrzymywaniu naszej kultury i tradycji polskich.

Oryginalny fundusz śp. Witolda Szupryczyńskiego został powiększony o darowizny śp. Janiny Neronowicz, śp. Wiesi Szupryczyńskiej, śp. Natalii Kułakowskiej.

Osoby wielkiego serca, które zechciałyby wesprzeć Fundusz Kulturalny im. Harcmistrza Witolda Szupryczyńskiego na pieniężne stypendialne nagrody prosimy o kontakt cesarski@hotmail.com.

Zdjęcia: Henry Igliński & Krzysztof Kozek