Kategorie:
Nowiny
Ze Świata
Z Polski
Z Australii
Polonijne
Nauka
Religia
 

Archiwum:

Reklama:

 
8 lutego 2010
Mina Tyma - zespół MISTER zU.B.
piosenka o tym, jak radzić sobie ze stresem

Pamiętacie znakomitego satyryka Stanisława Tyma? Otóż Tym się załapał na wspaniałą, zabawną piosenkę pt. "Mina Tyma" Andrzeja Donarskiego i Waldemara Chylińskiego. O czym dokładnie jest ta piosenka? - wyjaśnia autor słów W. Chyliński.
Mina Tyma na YouTube

Piosenka "Mina Tyma" najogólniej mówiąc jest o tym, jak radzić sobie ze stresami. W tym przypadku tekst poleca w razie przygnębienia "trzasnąć parę zdjęć". Robienie zdjęć jako hobby jest czynnością odstresowującą, a na dodatek czyni z obiektu, który ten stres wywołał, rzecz bliską, do której zaczynamy mieć stosunek osobisty, a więc nieobojętny. Receptę tę znalazłem w filmie Rejs, gdzie Himilsbach użył zwrotu "wezmę aparat Zorkę 5 i trzasnę parę zdjęć". Oczywiście powiedział to "w tak pięknych okolicznościach przyrody".

W filmie tym grał również Stanisław Tym, którego role i miny od lat działają na mnie rozweselająco. Gdy nas tu w Polsce zaśnieżyło, zawiało i zamroziło, to pomyślałem sobie, że mina Tyma jest tym, co mnie z przygnębienia (nie lubię zimy) wyciągnie. Obejrzałem po raz kolejny film "Rejs" i tak powstał tekst, do którego Andrzej Donarski napisał muzykę. Teraz obaj wpadliśmy na pomysł, by Wam, tam w odległej Australii, w środku lata, naszą piosenką przynieść trochę ochłody i przekazać receptę, jak sobie radzić w razie czego. Prosimy więc o podzielenie się "Miną Tyma" z Rodakami. Więcej o krótkiej historii piosenki i zimie można znaleźć na stroniewww.waldemarchylinski.pl. Pozdrawiam serdecznie także w imieniu Andrzeja Donarskiego. Waldemar Chyliński.

Kliknij,popatrz na śnieg, posłuchaj piosenki "Mina Tyma"

Utwór został nagrany na początku tego roku w Poznaniu, a teledysk kilkanaście dni temu w Gdańsku. Szybkie tempo prac nad piosenką podyktowane zostało przez aurę. Piosenka traktuje bowiem o tym, co mamy teraz za oknem - o ostrej zimie i śnieżnej zawierusze.

Zespół MISTER zU.B. powstał kilka miesięcy temu i grają w nim poznańscy muzycy. W zespole m.in. na perkusji gra Beata Polak (dawniej zespół "Armia"), Andrzej Laskowski (gitarzysta basowy w grupie Macieja Maleńczuka), czy Przemek Śledź, gitarzysta w poprzednim składzie zespołu Mr. Zoob. Jak twierdzi Andrzej Donarski ( "Kawałek podłogi", Kartka dla Waldka") nowy skład tego znakomitego kabaretu rockowego ma kontynuować najlepsze tradycje "starego" Mr.Zooba. Piosenka "Mina Tyma" ( w załączeniu) jest jedną z pierwszych, które tworzą nowy program zespołu.