Kategorie:
Nowiny
Ze Świata
Z Polski
Z Australii
Polonijne
Nauka
Religia
 

Archiwum:

Reklama:

 
29 kwietnia 2009
Kosciuszko Run 2010
Paweł Gospodarczyk. Foto Puls Polonii

Apel! Zwracamy się do wszystkich, którzy mają pasję i pragną być tą aktywną Polonią i w miarę swoich mozliwości i uzdolnień pomóc w organizacji Kościuszko Run 2010, który odbędzie się w kwietniu 2010 roku jako część Festiwalu Kościuszkowskiego w Jindabyne i Cooma. Planowany bieg rozpocząłby się w Charlotte Pass i zakończył na szczycie Mt. Kościuszko (2228 m.) jest to dystans około 9 Km.

Pragniemy stworzyć coś, co nie tylko da nam pożądany rozgłos i promocję polskiej myśli i czynu, ale również da możliwość młodym (i tym czującym się młodymi) wartość zdobycia nie tylko najwyższego szczytu Australii, ale osobistego triumfu. Przewidziane są nagrody i medale co najmniej dla pierwszych 3 zwycięzców.

Pragniemy jako Polonia włączyć się aktywnie w promocję wkładu Sir Pawła Edmunda Strzeleckiego na tym Australijskim kontynencie. To co planujemy może nie jest aż tak dużym przedsiewzięciem, jakiego dokonał nasz słynny rodak, ale zebyśmy coś takiego rozpoczęli, potrzebujemy dużą ilość pomocników z wizją i wiarą - razem możemy zdobyć ten szczyt sukcesu. Nawet najmniejszy pomysł, sugestia i pomoc będzie olbrzymim wkładem w sukces "Kościuszko Run 2010".

Więc prosimy włączcie się. Stwórzmy coś, z czego nasz pionier Sir Paweł Edmund Strzelecki byłby bardzo dumny. Potrzebny jest udział każdeja organizacji polonijnej i każdej indywidualnej osoby w Australii, w Polsce, w USA i wszędzie tam, gdzie znajdują się znajdą ludzie czynu i dobrej woli. B A R D Z O P I L N E. Jeśli macie znajomych, proszę roześlijcie ten APEL do wszystkich, których macie na swojej liście kontaktów.

Bądżmy cześcią aktywnej Polonii. Polish & Proud.

Serdecznie pozdrawiam Paweł Polak

kosciuszko_run2010@iprimus.com.au

VIVA POLONIA

Viva_Polonia@iprimus.com.au