Kategorie:
Nowiny
Ze Świata
Z Polski
Z Australii
Polonijne
Nauka
Religia
 

Archiwum:

Reklama:

 
24 kwietnia 2009
Piątek na dachu Australii
K'Ozzie Fest - posłuchaj krótkiej relacji z wyprawy na Górę
K’Ozzie Fest, dzień pierwszy. Grupa miłośników Kościuszki wyruszyła na „dach Australii” z Thredbo w piątek 17 kwietnia 2009 wyciągiem krzesełkowym. Grupę prowadził przewodnik z Narodowego Parku Kościuszki Glenn Creimer. Na samym szczycie Góry powitał zebranych w imieniu organizatorów K’Ozzie Fest Andrzej Kozek, który następnie poprosił I Radcę Ambasady Polskiej, Witolda Krzesińskiego o wygłoszenie krótkiej przemowy po angielsku. Mamy tu fragmenty do posłuchania.

Krótki reportażyk dźwiękowy. Posłuchaj! Czas 2 min 3 sek.

Pan Krzesiński wyraził zadowolenie, że tyle osób dotarło na Górę, wspominał swój tutaj pobyt w listopadzie ub. roku, kiedy to spotkał rodaków z Vancouver („jakiż to świat mały”- skomentował). Podkreślał, że jest dobrym piechurem i ma niezłą zaprawę w chodzeniu po górach; z humorem wspominał o swych przygodach w Mudgee National Park. Piątkowe spotkanie na szczycie góry określił jako nieoficjalne otwarcie mającego trwać trzy dni festiwalu i wszystkim życzył wszystkiego najlepszego.

Następnie na dachu Australii rozległo się śpiewanie, najpierw polskiego hymnu, a potem piosenek turystycznych z „Sokołami” włącznie.


Photos by Puls Polonii