Kategorie:
Nowiny
Ze Świata
Z Polski
Z Australii
Polonijne
Nauka
Religia
 

Archiwum:

Reklama:

 
28 stycznia 2009
Niespodzianki i kopniaki
Ernestyna Skurjat-Kozek
Niespodzianką (oczywiście miłą) jest, kiedy sympatyczny rodak zasili festiwalową kasę (K'Ozzie Fest). Właśnie tego ranka poczta przyniosła do Redakcji Pulsu Polonii czek od Pani Lidii Waluk-Legun z Burwood (Vic) na $100. Serdeczne dzięki, Pani Lidio! Każdy grosik bardzo się przyda, zwłaszcza, że co chwilę mamy niemiłe niespodzianki budżetowe. Bo oto właśnie przed chwilą dostaliśmy finansowego kopniaka.

A kopniaki, wiadomo, miłą niespodzianką nie są. Dzwonili do nas dzisiaj ze Snowy River Shire Council z informacją, że warunkiem wynajęcia wielkiej sali Memorial Hall w Jindabyne na nasz wielki Gala Concert w dniu 18 kwietnia 2009 jest wykupienie ubezpieczenia, które kosztuje ok. półtora tysiąca dolarów.

Aż wstyd o tym pisać, ale wygląda na to, że panienki z biura lokalnych władz nie miały pojęcia, że organizacje wynajmujące Memorial Hall muszą wykupić ubezpieczenie. Tak więc mieliśmy w Memorial Hall dwa lata pod rząd imprezy festiwalowe prawie za darmo, bez ubezpieczenia, i chwalić Pana Boga, że nic tragicznego nikomu, a zwłaszcza wspaniałym tancerzom się nie wydarzyło!

Na tegoroczny trzydniowy festiwal Kozzie Fest potrzeba nam minimum 26 tysięcy dolarów... o ile się nie okaże, że są jeszcze jakieś niespodziewane extra wydatki. Wydatek na ubezpieczenie spada na nasze biedne plecy wręcz kamieniem. W takiej oto chwili z wielką wdzięcznością myśli kierujemy ku przyjaznemu nam Cooma Rotary Club, który co roku udostępnia naszemu festiwalowi cały Centennial Park wraz z ubezpieczeniem. Ich to też kosztuje - a robią to dla nas. Chwała im za to!

W nadziei, że kochani rodacy pomogą nam stawić czoła festiwalowym wydatkom, przypominamy numer konta FKPP.

FUNDACJA KULTURALNA PULSU POLONII - nazwę koniecznie podać po polsku

Account at ANZ Bank
BSB 012290
Account Number 489922501

Or to be sent by post to:
FKPP, 33 Valley View Cres.
North Epping NSW 2121