Kategorie:
Nowiny
Ze Świata
Z Polski
Z Australii
Polonijne
Nauka
Religia
 

Archiwum:

Reklama:

 
1 maja 2008
Festiwal w TV Polonia
Ted Matkowski, ESK, GW, LM
Od Redakcji:z ostatniej chwili (9 pm). Właśnie się dowiadujemy, że relacja w TV Polonia już była. Oto email, jaki otrzymalismy przed chwilą. Ernestynko, wlasnie przed 10 minutami obejrzalam relacje z obchodów na Mt. Kościuszko. Weszlam do Puls Polonii, zeby sie pochwalic, ze wlasnie widzialam twoja buzke w naszej TV, i wyczytalam, ze pragniesz, aby ktos powiadomil, kiedy i czy ukazal sie ten reportaz.

Ukazal sie i wlosy stanely mi deba na calym ciele bo jednak poczulam sie, jakbym opuscila swoje dziecko, a to przeciez tylko druga ojczyzna. Tesknilam do tej, w ktorej obecnie jestem i w ktorej sie urodzilam, ale korzenie juz zostawilam w Australii i gdybym mogla, na skrzydlach bym tam wrocila. Nawet moja mama bardzo sie ucieszyla, gdy zobaczyla twoje nazwisko. Powiedziala, ze przeciez ta pani jest na kasetce, na ktorej zapisana byla recytacja mojego wiersza. Widzisz, nawet w tak odleglej Polsce twoje nazwisko jest znane prawie 90 letniej staruszce... gratuluje, pieknie wygladasz. Pozdrawiam, Malgosia Wille z mama.

I jeszcze jeden email - tym razem od Lecha Makowieckiego z Zespołu "Zayazd" (9,50 pm).
Wlasnie przed chwila widzialem Ciebie w TV Polonia :)))
Pozdrawiam!
Lech

Australijski korespondent/przedstawiciel TV Polonia Tadeusz Matkowski rozpoczyna właśnie urlop wypoczynkowy. Udało się nam dodzwonić do niego, zanim "zerwał kontakt ze światem". Oświadczył, że kilkuminutowy reportaż z Mound & Mt Kosciuszko Festival został wysłany do TV Polonia. Kiedy dojdzie do transmisji? To wie tylko Warszawa. Wiadomo, że ten news clip ma być nadany w cotygodniowym programie "Tydzień Polski" - albo dziś, albo za tydzień, albo może nawet za 2 tygodnie.

Jak wiedzą odbiorcy TV Polonia w Australii, "Tydzień Polski" można tu oglądać o 4,40 rano, powtórka o 10,25 rano i kolejna powtórka o 20,15 pm.

My tu w Redakcji Pulsu Polonii nie mamy TV Polonia, zatem będziemy wdzięczni, jeśli ktoś da nam znać, czy program był już na antenie... a może ktoś z Was będzie tak łaskawy, aby ten program nagrać i kopię DVD ofiarować do naszego redakcyjnego archiwum.

(ESK)