Kategorie:
Nowiny
Ze Świata
Z Polski
Z Australii
Polonijne
Nauka
Religia
 

Archiwum:

Reklama:

 
23 kwietnia 2008
Między Jindabyne a Koninem
Patrycja Krymowa, ESK

Od Redakcji: Miło nam przypomnieć, że Patrycja Krymowa otrzymała w konkursie fotograficznym FKPP wyróżnienie. Pocztą lotniczą wysyłamy jej dyplom, dwujęzyczną antologię "Mountain whispers", książkę Alana Andrewsa "Kosciuszko. Mountain in History", a dla jej szkoły mamy DVD pt. "Operation Adaminaby". Jest to film dokumentalny, który opowiada niezwykłe dzieje "zawracania australijskich rzek", budowy wielkiego kompleksu elektrowni wodnych z gigantycznymi tamami. Opowiada też o zatopionym miasteczku Adaminaby. Patrz artykuł Australijska Atlantyda. Tuż przed festiwalem otrzymaliśmy od Patrycji emaila, który niniejszym publikujemy.

Serdecznie dziękuję Pani Ernestynie Skurjat - Kozek oraz członkom Jury Konkursu Fotograficznego za zakwalifikowanie mnie do finału tego konkursu. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i radość, której nie sposób opisać. Cieszę się tym bardziej, że moje fotografie pokazali Państwo na stronach Pulsu Polonii.

Szkoła, do której uczęszczam (Gimnazjum nr 2 w Koninie) umieściła na szkolnej stronie link do strony z finalistami. Najwięcej wrażeń dostarcza mi możliwość włączenia się w Festiwal Kościuszkowski poprzez udział mojej pracy w wystawie fotograficznej. Myślami i sercem będę z całą Polonią w Australii. Dlatego składam wszystkim uczestnikom tegoż spotkania najserdeczniejsze życzenia z dalekiej Polski. Pozdrawiam. Patrycja Krymowa, Konin.

A oto informacje, jakie Patrycja nadesłała w związku ze swym udziałem w naszym konkursie.

Jestem Patrycja Krymowa. Mam 14 lat i mieszkam w Koninie w Polsce. Kocham sztukę. Od dziecka chodzę do galerii. Maluję, rysuję, fotografuję, a czasem piszę wiersze. Czerpię z tego dużo przyjemności, szczególnie, gdy widzę efekt w postaci udanych fotografii lub obrazów. Najczęściej jednak nie jestem zadowolona z moich prac. Wydaje mi się, że inni tworzą ciekawsze i lepsze. Staram się więc doskonalić.


Patrycja Krymowa, Autoportret

Kontakt ze sztuką, artystami i różnorodnością świata daje mi wolność oraz niezależność. Aktualnie interesuję się kulturą Japonii, Chin oraz sztuką Aborygenów z Australii. Myślę, że wiedza, którą zdobywam, poszerza moje horyzonty i otwiera mnie na świat. Czasem biorę udział w różnych konkursach, ale wiem, że te sukcesy, choć przynoszą dużo radości, nie są miernikiem wielkości człowieka. Cenię ludzi, którzy walczą o prawa zwierząt i czysty świat. W moich fotografiach często uwieczniam siebie, mojego psa Mirona, naturę oraz przedmioty codziennego użytku. Moje prace są wynikiem wyobraźni lub obserwacji rzeczywistości i obejmują szeroki zakres tematów. W ostatnim czasie zajmowałam się rysunkiem, pejzażowym malarstwem olejnym i akrylowym oraz autoportretami fotograficznymi, które czasem poddaję obróbce graficznej.


Patrycja Krymowa "Aniek"

W wolnych chwilach zajmuję się grafiką warsztatową (linoryty) oraz komputerową. Biorę udział w plenerach malarskich. Najbardziej lubię tworzyć dla siebie, a nie na konkursy, ponieważ nie lubię rozstawać się z moimi pracami. W przyszłości chciałabym zostać artystą-dziennikarzem-fotografem oraz zajmować się działalnością na rzecz ekologii i świata zwierząt. Biorę udział w konkursie, ponieważ moim marzeniem są podróże do odległych zakątków świata i w związku z tym, że aktualnie ze względów finansowych jest to niemożliwe (mieszkam tylko z mamą), cieszę się, że podróżować mogą moje prace. Pozdrawiam Polonię z Australii.

Niektóre osiągnięcia Patrycji Krymowej

1999r.
- nagroda Ministra Edukacji Narodowej na etapie centralnym w Warszawie - wystawa w Skarbcu na Zamku Królewskim w Warszawie. - wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej „Zamek Ujazdowski” oraz w Galerii „Piękna w Warszawie”


Wystawa fotograficzna "The Young and Talented" w Jindabyne. Foto Puls Polonii

2000r.
* XXIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Krajobraz Polski” w Lesznie – zakwalifikowanie pracy do etapu ogólnopolskiego, wystawa pokonkursowa „Talenty 2000” w Lesznie;

* Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na temat „Znaczenie 2000 lat Chrześcijaństwa w Historii i Kulturze Narodu Polskiego” - I miejsce na etapie wojewódzkim w Poznaniu
* Konkurs Literacko – Plastyczny „Jeden dzień z życia Furby i Shelby” organizowany przez Mc Donald’s Polska: I miejsce w Poznaniu.

2001
* Stypendium na rok 2002 w programie „Młode Talenty Ziemi Konińskiej” przyznane przez Zarząd Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin Spółka Akcyjna (oraz wystawa prac w Klubie „Energetyk” w Koninie)

2002
* Europejski Konkurs Plastyczny „Europa w Szkole”: nagroda na etapie wojewódzkim w Poznaniu.

2003
* Regionalny Konkurs Plastyczny „Jak spędziłam wakacje” pod patronatem Hipermarketu Hypernowa w Koninie:I miejsce & wystawa prac w „Galerii nad Jeziorem”;
* Międzynarodowy Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Kopernik * Kosmos” Toruń 2003:dyplom.

2004
* Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „Historie z dawnych lat” w Koninie:I nagroda. * Ogólnopolski Konkurs Ekologiczno – Plastyczny „Moja Ziemia – Mój Świat” Wrocław 2004 -wyróżnienie & publikacja pracy plastycznej w prasie.

2005
* Szkolny Konkurs Języka Angielskiego „English Expedition 2005r.” II miejsce.
* Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Moja ziemia- Mój Świat” we Wrocławiu: wyróżnienie w postaci publikacji pracy plastycznej w czasopiśmie „Eko - Śwat”.

2006
* Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas VI - I miejsce
* Szkolny Konkurs Języka Angielskiego „English Expedition 2006” -I miejsce.
* Stypendium Szkoły Podstawowej nr 12 za bardzo dobre wyniki w nauce;
* Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Telewizji Polskiej (Program „Teleranek”) pt. „Wakacje w Maso Corto” -III miejsce.

2007
* Powiatowy Konkurs Plastyczny „Trzeźwość wartością życia”:I miejsce.

2008
* Udział w ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Pentax to pasja”.


Wystawa konkursowa FKPP w Jindabyne. Foto Puls Polonii