Kategorie:
Nowiny
Ze Świata
Z Polski
Z Australii
Polonijne
Nauka
Religia
 

Archiwum:

Reklama:

 
29 grudnia 2007
Film o Strzeleckim
Monika & Norbert Oksza Strzelecki, esk

Jak czytamy w Biuletynie "Mt Kosciuszko Inc." młoda para z Poznania, Monika i Norbert Oksza-Strzelecki kręci film o Pawle Edmundzie Strzeleckim. Weszliśmy na wskazaną stronę internetową i oto co znajdujemy.

Lipiec - sierpień 2007 czyli śladami P.E. Strzeleckiego w Ameryce Płd.

Przez dwa miesiące przebylismy około 14 tys. km począwszy od Kostaryki przez Ekwador, Peru, Boliwię po Chile. Niezapomniane wrażenia.

3 października 2007 czyli nieśmiałe początki filmowe

Dziś w naszym domku rozpoczęliśmy pierwsze, wstępne zdjęcia do filmu dokumentalnego o Pawle Edmundzie Strzeleckim. Zobaczymy jak to się rozkręci. Na razie sceny pakowania bagaży i ujęcia z pociągami na PKP. Ciiii, nie zapeszamy ;-)

6 października 2007 czyli znowu kręcimy kolejne wstępne zdjęcia

Pierwsze zdjęcia kostiumowe do filmu kręcone były w Gdyni na żaglowcu "Dar Pomorza" (swoją drogą zorientowaliśmy się, że całkiem możliwe byłoby wybranie się w rejs dookoła świata na "Darze Młodzieży"...). Pełny kostium, zdziwienia zwiedzających statek i dużo dobrej zabawy.


Norbert Oksza Strzelecki.Obydwa zdjęcia ze strony www.strzelecki.org

20-21 października 2007 czyli machina filmowa ruszyła!

Teraz już wiemy na pewno i pełną parą kręcimy film dokumentalny o Sir Pawle Edmundzie Strzeleckim we współpracy z Discovery i TVN.

Scenarzystką i reżyserką jest Ania Piasek, operatorami - Przemo i Wojtek. Zagramy w nim role Pawła Edmunda (Norbert Oksza Strzelecki) i jego ukochanej Adyny Turno (Monika Oksza Strzelecka). Przeszłość spotka się ze współczesnością, bo w filmie będziemy snuć także opowieści o odbytych przez nas podróżach po wszystkich kontynentach. Poznacie naszą historię od samych źródeł, miejsca w których byliśmy, a przede wszystkim burzliwe losy wybitnego podróżnika Pawła Edmunda Strzeleckiego będącego spiritus movens naszych podróży, romantycznego ducha i charyzmatycznego eksploratora. Premiera na kanale Discovery Historia planowana jest w przyszłym roku (2008).

26 - 28 października 2007 czyli kręcimy wywiady do dokumentu

Po części kostiumowej przyszedł czas na nagranie tzw. "setek" - wywiadów do filmu (osoba wypełnia 100% kadru, czyli do ramion) i kilka scen na Starym Rynku (m.in. rozmowę z Peruwiańczykiem i Meksykaninem, którzy żyją z grania na ulicy) i w bibliotece Raczyńskich, gdzie przeczesywaliśmy pamiętnik ojca Adyny Turno, który został uwieczniony na mikrofilmach).


Monika i Norbert w roli Pawła i Adyny

5 - 6 listopada 2007 czyli w Gorcach kręcimy kolejne zdjęcia filmowe!

Piękna pogoda i pełno śniegu na Turbaczu, dokąd późnym wieczorem wwiózł nas swoją potężną terenówką sam Pan kierownik. Przejażdżka niezapomniana, tak samo zresztą jak przechadzanie się po górach z koniem pociągowym... gniadym monstrum, które zrobiło na wszystkich z ekipy wielkie wrażenie swoim wyglądem. W istocie był bardzo potulny.

Drugiego dnia odwiedziliśmy Marka Tomalika, z którym została nakręcona kolejna "setka".

Więcej o projektach państwa Strzeleckich na stronie www.strzelecki.org