Kategorie:
Nowiny
Ze Świata
Z Polski
Z Australii
Polonijne
Nauka
Religia
 

Archiwum:

Reklama:

 
6 lipca 2007
Koncertowy komunikat
Wystawa fotograficzna "Mound & Mt Kościuszko" czynna do 15 lipca!

Mała Syrenka
Koncert "Kościuszko Encore" (który odbył się 1 lipca w Ashfield) doczekał się sympatycznej recenzji Państwa Danuty i Jerzego Moskałów w dzisiejszej audycji Radia 2000 FM. Koncert przeminął niczym listek jesienny, a co pozostało w Klubie Polskim w Ashfield to wystawa fotograficzna "Mound & Mt Kosciuszko".

Zestaw fotografii został ostatnio "podkuty" na białych panelach z pianki i prezentuje się elegancko. Do zestawu, jaki pokazano w Jindabyne & Cooma doszły cztery nowe wielkoformatowe fotografie: premierowego wykonania piosenki Oliwii Kierdal o Strzeleckim, premierowego wykonania Walca Kościuszki przez Lajkonika i premierowego wykonania poloneza Kościuszki w wykonaniu Syrenek oraz muzycznie utalentowanej rodziny Kierdalów.

Jest co oglądać, od Kopca Kościuszki poprzez widok Góry Kościuszki z lotu ptaka, aż po Syrenki właśnie. Razem mamy 24 fotografie.Kolekcja zapewne powiększy się o kilka fotografii z koncertu "Kościuszko Encore" i powędruje do Cooma, gdzie 20 kwietnia przyszłego roku ma się odbyć kolejny festiwal kościuszkowski organizowany przez Fundację Kulturalną "Pulsu Polonii" oraz władze Coomy.


Próba w sali wystawowej. Krzysztof Małek i Adam Wąsiel próbują Poloneza Kościuszki. Wszystkie zdjęcia: Puls Polonii

Wszystkim, którzy przybyli na koncert "Kosciuszko Encore" lub w jakiś sposób przyczynili się do sukcesu wystawy i koncertu serdecznie dziękujemy. Dochód z koncertu wyniósł 1,364 dolary, które zostały wpłacone na konto Fundacji KPP, a będą przeznaczone na profesjonalny montaż filmu dokumentalnego o Górze Kościuszki.

Dodajmy jeszcze, że wystawę w Ashfield można oglądać w Sali Lustrzanej do niedzieli 15 lipca. Wystawa zostanie rozmontowana tego dnia po koncercie Krzysztofa Małka. Serdecznie zapraszamy na koncert "Krzysztof Małek i przyjaciele". Przypominamy, że Krzysztof występuje też w Oratorium "Miłość i miłosierdzie", na które można się wybrać jutro do Marayong.

Ernestyna Skurjat-Kozek


Kwiat polonijnej młodzieży - Lajkonik


Pisarz Marek Baterowicz na wystawie