Kategorie:
Nowiny
Ze Świata
Z Polski
Z Australii
Polonijne
Nauka
Religia
 

Archiwum:

Reklama:

 
27 czerwca 2007
Koncert "Kościuszko Encore" 1 lipca!
Fundacja Kulturalna "Pulsu Polonii" zaprasza

Fundacja Kulturalna „Pulsu Polonii” zaprasza na specjalny koncert dla Polonii sydnejskiej KOSCIUSZKO ENCORE będący powtórką imprez festiwalowych „Mound & Mt Kosciuszko”, jakie odbyły się pod koniec kwietnia w Jindabyne i Cooma.

Koncert zostanie poprzedzony otwarciem wystawy fotograficznej Mound & Mt Kosciuszko Festival obrazującej podobieństwa między Kopcem Kościuszki w Krakowie, a Górą Kosciuszki. Będą też zdjęcia z koncertu na Górze Kościuszki.

Niedziela, 1 lipca, Klub Polski w Ashfield, początek o godzinie 14. Cena biletów: 15 dolarów (normalne), 12 dolarów (ulgowe) i 5 dol. dla dzieci do lat 16. Uwaga: dzieci do lat 7 wchodzą za darmo.

W programie: muzyka Tadeusza Kościuszki, tańce ułożone do muzyki Kościuszki w wykonaniu Lajkonika i Syrenki, oraz piosenki o Strzeleckim i Kosciuszce w wykonaniu różnych artystów.

W czasie koncertu będzie można nabyć płytę z piosenkami o Kościuszce i Strzeleckim oraz kosciuszkowskie nalepki na samochody.

Dochód z imprezy przeznaczony jest na produkcję filmu dokumentalnego o Kosciuszko National Park, historycznym koncercie na Górze Kościuszki... oraz premierowym wykonaniu piosenki „Strzelecki, Strzelecki”.


Barbara Gadd w roli Lady Jane Franklin: hymn pochwalny dla Sir Pawła E. Strzeleckiego. Foto PP.