Kategorie:
Nowiny
Ze Świata
Z Polski
Z Australii
Polonijne
Nauka
Religia
 

Archiwum:

Reklama:

 
8 stycznia 2018
Dziękujemy, właśnie nadszedł oryginał Dyplomu
na zabytkowym blankiecie telegramu kościuszkowskiego

Świąteczna poczta przyniosła kilka niespodzianek z Poznania. Nadawcą był nasz korespondent Wojciech Owsianowski, piewca czynów Strzeleckiego, działacz PTTK, entuzjastyczny kronikarz wydarzeń patriotycznych na terenie Wielkopolski. W paczce, prócz unikatowej karty świątecznej, wydanej przez Pocztę Polską, a podpisaną osobiście przez Prymasa Polski , znajdowały się - zamiast kruchej porcelany - ślicznie malowane talerze drewniane i kosze wiklinowe (że jak się Pani Ernestynka zdenerwuje to sobie nimi ciśnie o podłogę);
były też szaliki z napisem Imieniny Ulicy św. Marcina i z datą 11 11 2017, w kolorach białym i czerwonym; zgodnie z prośbą Nadawcy Ernestyna wraz z małżonkiem Andrzejem mieli sobie w tych patriotycznych szalikach koniecznie zrobić zdjęcie i opublikować w Pulsie Polonii. W paczce znajdował się także oryginał dyplomu, którego kopię wcześniej publikowalismy w PP.
Za przesyłkę serdecznie dziękujemy i zdjęcie posłusznie publikujemy.
Dołączamy też tekst dyplomu gratulacyjnego:

"Szanowna Pani Dr Ernestyna Skurjat-Kozek, Prezes Kosciuszko Heritage, Redaktor Naczelna Pulsu Polonii, Inicjatorka Miedzynarodowego Konkursu Kosciuszko Bicentenary oraz przyjazdu delegacji Aborygenów Ngarigo do Polski.

Przesyłamy gratulacje, wyrazy uznania i podziwu dla Szanownej Pani za ogromny trud poniesiony na rzecz utrwalania pamięci o dokonaniach Tadeusza Kosciuszki. Dzięki pracy Szanownej pani i osób współpracujących rok 2017 ogłoszono Rokiem Tadeusza Kościuszki oraz zorganizowano wiele ważnych wydarzeń w Australii, Polsce oraz wszędzie tam, gdzie żyją Polacy. Wasz wysiłek nie zostanie zapomniany i przejdzie do historii osiągnięć Polonii Australijskiej.

Łączymy pozdrowienia i wyrazy szacunku - Róża i Wojciech Owsianowscy, Poznań, w Roku Kosciuszki 2017."
Kopia Historycznego Telegramu opublikowana w PP w listopadzie 2017 r.