Kategorie:
Nowiny
Ze Świata
Z Polski
Z Australii
Polonijne
Nauka
Religia
 

Archiwum:

Reklama:

 
27 listopada 2017
Plumpton: informacje i wieści nieoficjalne
ESK
Serdecznie zapraszamy na Polish Festival w Plumpton w najbliższą niedzielę 3 grudnia. Wg żródeł nieoficjalnych gośćmi festiwalu będą: nowy ambasador RP w Australii Jego Ekscelencja Michał Kołodziejski, były dyrektor Departamentu Azji i Pacyfiku w MSZ. Nota bene jego stanowisko w Warszawie objął obecnie nasz były ambasador Paweł Milewski. Wśród dostojnych gości będzie Profesor Krzysztof Szczerski, doradca Prezydenta, podobno typowany na nowego szefa MSZ. Goście pojawią się w asyście kończącej swoją misję pani Konsul Generalnej Reginy Jurkowskiej.

W czasie festiwalu oficjalnie ogłosimy zamknięcie Roku Kościuszkowskiego. Miejmy nadzieję, że krotkie przemówienia wygłoszą goście zaproszeni przez Kosciuszko Heritage Inc., dr Leszek Krzesniak, prezes Polskiej Fundacji Kosciuszkowskiej, lekarz, poeta, działacz społeczny, oraz pani dr Longina Ordon, nauczycielka, prezeska Ogólnopolskiej federacji Szkół im. Kościuszki, autorka niedawno wydanej książki "Spory wokół Tadeusza Kościuszki".

Wraz z gośćmi będziemy urzędowac w stoisku promocyjnym "Kosciuszko Heritage", łatwo nas będzie poznać po Kościuszkowskim banerze. Na stoisku będą przeróżne materiały promocyjne, a także DVD i CD na sprzedaż, egzemplarze pokazowe różnych ciekawych publikacji a także pocztówki z ziemią z Racławic!

W związku z zakończeniem Roku Kościuszki wystapią zaproszeni przez nas artyści: Sławek Kazan zaśpiewa nagrodzoną w Konkursie Kościuszkowskim piosenkę o Kościuszce i Górze Kościuszki "Sladami Strzeleckiego". Wystąpią również nasi zaprzyjaźnieni Aborygeni z plemienia Ngarigo, tradycyjni kustosze Mt Kosciuszko. Usłyszymy więc Michelle i Tamikę, którym przygrywać na gitarze i didgeridoo będą David i Nathan.

Zapraszamy na pogawędki o godzinie 10 am, zanim zrobi się gwarno i tłoczno.

Do miłego zobaczenia!

Pozdrawiają Was Puls Polonii oraz Kosciuszko Heritage.


Spotkanie na lotnisku w Warszawie, po lewej dr Krześniak