Kategorie:
Nowiny
Ze Świata
Z Polski
Z Australii
Polonijne
Nauka
Religia
 

Archiwum:

Reklama:

 
11 listopada 2017
Moją własną ręką skreślony życiorys (Sylwetki laureatów)
Justyna Oszust

W Międzynarodowym Konkursie "Kosciuszko Bicentenary" Justynka Oszust z Polski zdobyła II nagrodę w kategorii młodzieżowej za opowiadanie "Żywot Tadeusza Kościuszki skreślony jego ręką z zaświatów". Opowiadanie opublikowaliśmy w Pulsie Polonii 9 wrzesnia br, ale dopiero dzisiaj w dżungli poczty elektronicznej odnalazł się zaginiony życiorys laureatki jej własną ręką skreślony, który niniejszym publikujemy.

Nazywam się Justyna Oszust i mam 15 lat. Mieszkam w małej miejscowości - Czarna, położonej w województwie podkarpackim. Interesuję się sportem, bardzo lubię czytać książki i słuchać muzyki, najczęściej jest to rock i metal. Najbardziej jednak polecam piosenki szwedzkiego zespołu Sabaton, którego utwory są o tematyce historycznej, np. utwór pt.: „Uprising”, który opowiada o powstaniu warszawskim.

Wszyscy, którzy mnie znają, wiedzą, że jestem typem szalonej dziewczyny, ale też upartej, dzięki czemu nieraz już doszłam do obranego celu.

O konkursie dowiedziałam się od mojej nauczycielki geografii, pani Elżbiety Prus. Zaciekawił mnie on bardzo, ponieważ był ciekawy i wydawał się łatwy. No bo co to jest opisać fragment z życiorysu osoby znanej na całym świecie? Jednak jak się okazało później, nic nie było takie proste, bo nie wystarczyło przepisać kilku informacji z książki, ale przede wszystkim znaleźć ciekawy sposób na przedstawienie tej historii.

Praca nad opowiadaniem była dla mnie ciekawym doświadczeniem. Cieszę się, że są organizowane tego typu konkursy, ponieważ dzięki nim możemy się wszyscy rozwijać, zdobywać kolejne doświadczenia, dowiadywać się kolejnych informacji, o których do tej pory nie mieliśmy pojęcia, a zarazem świetnie się przy tym bawić.

Nagrodzone opowiadanie Justyny - tutaj