Kategorie:
Nowiny
Ze Świata
Z Polski
Z Australii
Polonijne
Nauka
Religia
 

Archiwum:

Reklama:

 
8 października 2017
Sylwetki laureatów - Magdalena Krakowska
Miedzynarodowy Konkurs "Kosciuszko Bicentenary"

Magdalena Krakowska, autorka słów piosenek zgłoszonych na konkurs. Muzykę do dwóch z nich napisała Anna Massetti, a do jednej - Krzysztof Krakowski, mąż Magdaleny. Wyróżniona piosenka to “Insurekcja”, sł. Magdalena Krakowska, muz. Anna Massetti, a wykonały ją autorki. Magdalena jest laureatką Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz śpiewała w kabarecie Jana Pietrzaka “Pod Egidą”. Wydała dwie książki. Z zawodu jest architektem, a z zamiłowania społecznikiem oraz wolontariuszem Fundacji “Akogo?” Ewy Błaszczyk.

Od dwóch lat mieszka w Melbourne. Pisała do Tygodnika Polskiego, prowadzi audycję w radiu 3ZZZ oraz była wolontariuszem Vision Australia. Występowała z repertuarem autorskich piosenek na PolArt2015, Polish Festival 2015, 2016, rocznicy Tygodnika Polskiego w 2015, Koncercie z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości w listopadzie 2016 r. oraz na uroczystej galowej kolacji z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja 2017 r. w Art Centre w Melbourne.

W roku 2016 założyła w Melbourne zespół 3 Laetare, który prezentował refleksyjne piosenki autorskie Magdaleny i Anny. Wyróżniona nagrodą specjanlną piosenka “Insurekcja” powstała na bazie wspomnień szkolnych Magdaleny, która ukończyła Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki. Tadeusz Kościuszko jako patron szkoły zajmował istotne miejsce w procesie edukacyjnym tej placówki. Tak więc jednym z pierwszych zadań, które postawiła przed sobą Magdalena było zdobycie Mt. Kosciuszko. W ubiegłym roku góra została zdobyta wspólnie z mężem, Krzysztofem. Na zdjęciach: zespół autorski: Anna Massetti oraz Magdalena i Krzysztof Krakowscy, a kolejne zdjęcie przedstawia Magdalenę śpiewającą na koncercie w Canberze.