Kategorie:
Nowiny
Ze Świata
Z Polski
Z Australii
Polonijne
Nauka
Religia
 

Archiwum:

Reklama:

 
7 października 2017
Sylwetki laureatów- Dawid Celek z Wrocławia
Druga Nagroda w kategorii graficznej

Dawid Celek, ur.1986r. we Wrocławiu. 2005 - 2011 - studia na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej i Technische Universität Dresden. Od 2011 praca na stanowisku architekta w Berlinie. Rok 2015 - założenie PATRZ!STUDIO, biura zajmującego się projektowaniem graficznym, realizacją murali i projektowaniem architektonicznym.

Na co dzień pracuję jako architekt w biurze architektonicznym w Berlinie. Praca architekta jest nierzadko zajęciem bardzo pragmatycznym i związanym z wieloma ograniczeniami - finansowymi, technicznymi oraz życzeniami klientów. Projekty graficzne, projekty murali czy plakatów dają dużo większą swobodę twórczą i umożliwiają spożytkowanie kreatywnej energii.

Wsród coraz liczniejszych projektów, które udało mi się do tej pory zrealizować znajduje się m.in. mural Davida Bowie w Warszawie, mural Wacława Kowalskiego w Brwinowie czy dwa historyczne murale w Rudzie-Śląskiej. Realizuję również projekty plakatów dla teatrów lub festiwali oraz grafiki promujące miasta czy organizacje.

Bardzo cieszę się również z możliwości pracy przy projektach jednocześnie w Niemczech jak i w Polsce. Pracując przez kilka lat tylko w Niemczech miałem dużą potrzebę zawodowego kontaktu z krajem. Poza tym jestem rodowitym wrocławianinem i nie jestem w stanie przebywać poza Wrocławiem przez dłuższy okres czasu. Często muszę pojawiać się w mieście, aby podładować wrocławskie baterie.

Praca nad portretem (portretami) Tadeusza Kościuszki była bardzo ciekawym doświadczeniem. Po ponownym przestudiowaniu życiorysu, zaskakuje jego barwność i ogrom wpływu jaki wywarł na historyczne wydarzenia. Dwa portrety reprezentują skrajnie różne sposoby przedstawienia postaci. Pierwszy to nowoczesna, inspirowana popart-em grafika, druga jest bardziej klasyczną, historyczną kompozycją ukazującą życie i dokonania Kościuszki.

Dawid Celek

Patrz!Studio

https://www.facebook.com/patrz.studio
Nagroda dla przyjaciela z rąk pani Konsul Reginy Jurkowskiej. Fot. B. Filip


Dzięki Dawidowi Celkowi poznaliśmy nowych wspaniałych Polonusów Martę i Andrzeja Romańczuk. Foto Puls Polonii