Kategorie:
Nowiny
Ze Świata
Z Polski
Z Australii
Polonijne
Nauka
Religia
 

Archiwum:

Reklama:

 
7 października 2017
Presentation of the winners - Krzysztof Derwiński
First Prize (ex aequo) for his song "Kosciuszko's Dream"

Krzysztof Derwiński jestem nauczycielem. Również pracuje dla "Blueprint for Free Speech" - think tank, który specjalizuje się w optymalizacji mechanizmów, które utrzymują instytucje demokratyczne. Wykształcenie: B.A. (Psychology & Political Science) - University of Melbourne; Diploma in Photography - Nippon Photography Institute, Tokyo; Master of Teaching (Early Years & Primary) - Monash University.

KRÓTKI WYWIAD Z LAUREATEM

ESK - Krzysztofie, kiedy pierwszy raz uświadomiłeś sobie, że muzyka to jest to coś, co cię strasznie cieszy?

- Jak miałem dwa lata zacząłem grać na plastikowej „gitarze.” Niestety, w skutek mojego „bigowania” rozciąłem głowę, uderzając w kant kredensu. W pewnym sensie dalej nie jestem pewien czy muzyka mnie bardziej cieszy czy boli.

- A kiedy uświadomiłeś sobie że możesz śpiewać?

- W szkolę średniej, uczyłem się gry na flecie. Szkoła miała zasadę, że osoby, które uczą się gry na instrumencie muszą brać udział w jakimś zespole. Orkiestra klasyczna już miała dwóch znakomitych flecistów, orkiestra marszowa mnie kompletnie nie interesowała, więc wstąpiłem do chóru. Polubiłem to, i nauczyciel śpiewu przekonał mnie do wzięcia lekcji.

- Co uważasz za swój pierwszy sukces w muzyce?

Sukces w muzyce uważam za „trafienie” z tym, co się próbuję przekazać. Więc pierwszym sukcesem była recenzja, która określiła mnie słowami „kompletny wariat.” Właśnie o to wtedy chodziło.

- Co ci się podobało w piosence o Tadeuszu Kościuszce, którą wysłaliście na konkurs?

- Polubiłem piosenkę od pierwszego przesłuchania, bo jest równocześnie skomplikowana i wpadająca w ucho. Jeśli chodzi o tekst, to temat wolności jest ładnie ujęty i przekazany.

Recenzja z koncertu z udziałem Krzysztofa Derwińskiego - Puls Polonii

Krzysztof na Facebuku


Krzysztof Derwiński and Anna Zamecznik being congratulated by senator Maria Koc. Photo Puls Polonii


Krzysztof Derwiński (in the middle) flanked by Michał Skarżyński (on right) and Andrzej Siedlecki. Photo Puls Polonii