Kategorie:
Nowiny
Ze Świata
Z Polski
Z Australii
Polonijne
Nauka
Religia
 

Archiwum:

Reklama:

 
17 czerwca 2017
Uroczystości na Bowen Hills
Medale Pro Patria i wystawa o św. Janie Pawle II
W niedzielȩ 11 czerwca br. Ambasador RP w Australii p. Paweł Milewski wrȩczył dwóm zasłużonym działaczom polonijnym z Queensland, Panom Janowi Suchowieckiemu i Witoldowi Kuczyńskiemu, medale „Pro Patria”. Medal „Pro Patria” został ustanowiony przez Urząd d/s Kombatantów i Osób Represjonowanych 1 września 2011 roku, a uhonorowane nim mogą być osoby bądź instytucje „za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej”. Wręczenie medali odbyło się w kościele pw. Matki Boskiej Zwyciȩskiej w Bowen Hills w Brisbane przy okazji uroczystego otwarcia wystawy zatytułowanej: „Jan Paweł II – dar Polski dla świata”.

Wystawa prezentuje życie oraz pontyfikat JPII w formie kilkunastu wielkoformatowych plakatów ze zdjęciami oraz z opisami w języku polskim i angielskim. Wystawa pochodzi z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Brisbane, z inicjatywy księdza proboszcza Andrzeja Kołaczkowskiego, jest jej już kolejnym przystankiem w podróży po Australii.

Radę Naczelną Polonii Australijskiej na obu uroczystościach reprezentowali członkowie Prezydium, pp. Henryk Kurylewski i Leszek Wikarjusz. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym działaczom polonijnym! Gorąco zachęcamy też do obejrzenia wystawy!

Ita Szymańska
Rzecznik
Rada Naczelna Polonii Australijskiej 17 czerwca 2017


Foto H. Kurylewski. Od lewej:Leszek Wikarjusz (prezydium RNPA), Brian Kilmartin (konsul honorowy RP w Brisbane), Witold Kuczyński, Jan Suchowiecki i ambasador Paweł Milewski