Kategorie:
Nowiny
Ze Świata
Z Polski
Z Australii
Polonijne
Nauka
Religia
 

Archiwum:

Reklama:

 
16 sierpnia 2012
Polonijny Festiwal Multimedialny
zgłoszenia do 31 sierpnia 2012
Zapraszamy na Polonijny Festiwal Multimedialny "Polskie Ojczyzny 2012" organizowany już od 7 lat przez Akademię Polonijną w Częstochowie i Fundację Polska-Europa-Polonia. Festiwal organizowany jest w kategoriach: - filmy fabularne i dokumentalne -- programy telewizyjne, - programy radiowe- - programy multimedialne -- strony internetowe ( w tym roku oceniamy sklepy internetowe), przyznana tez zostanie specjalna nagroda za dzieło o duszpasterstwie polonijnym, związana z Rokiem ks. Piotra Skargi.

Termin nadsyłania prac (po 5 kopii DVD lub CD na adres Akademii Polonijnej w Czestochowie upływa 31 sierpnia br, Prosimy o wczesniejsze nadsyłanie zgłoszeń pocztą elektroniczna na adresy:
festpol@warszawa.mazowsze.pl oraz sekretariat@ap.edu.pl. Festiwal odbędzie się w dniach 12 - 13 października br równolegle z Forum Redaktorów Polonijnych oraz Kongresem Światowego Stowarzyszenia Dziedzictwa Kulturowego Polonii. Uroczyste zakończenie nastąpi 13 października br podczas Uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego w Akademii Polonijnej w Częstochowie.

Oczekujemy na dzieła opisujące zarówno życie Polaków zagranicą, ich kontakty z mieszkańcami nowych ojczyzn, jak i piękno naszej wspólnej Ojczyzny. Szczegóły na stronach Festiwalu www.warszawa.mazowsze.pl/festpol oraz www.polskieojczyzny.ap.eu.pl

Prosimy o wsparcie Polonijnego Festiwalu Multimedialnego poprzez jego promocję i ew. osobisty udział.

Zwracamy się z prośbą o refleksję na temat mozliwości szerszego upamiętniania historii Polski, również tej najnowszej poprzez wspieranie dzieł i inicjatyw ważnych dla jej ocalenia - zwłaszcza wśród młodych Polaków. Zapraszamy do wspierania i rozwijania współpracy Polaków mieszkających w kraju i zagranicą. Platformą tej współpracy może być.in.
POLTA - Agencja Turystyczna i Wydawnictwo Multimedialne polta.atranspl.com utworzone przy wsparciu naszej Fundacji . Jest to wielojęzyczna platforma współpracy kulturalnej, wydawniczej, turystycznej Polaków z całego świata. Będą tam prezentowani i promowani twórcy i ich dzieła nieznane w kraju i zagranicą. Mamy nadzieję, ze znajdą one swoje należne miejsce na łączacych się w sieć - choć bardzo powoli - stronach internetowych m.in. w powstajacych telewizjach internetowych. Jedną z takich inicjatyw jest kanadyjska TVinterPolonia www.tvinterpolonia.org. Czekamy na dalsze inicjatywy w tym zakresie.

Prosimy takze o wsparcie nowych inicjatyw wydawniczych m.in. - produkcji fabularnego filmu "Nie lękajcie sie" w reżyserii Pawła Woldana, wybitnego reżysera filmowego i telewizyjnego, autora filmów i widowisk telewizyjnych o kardynale Hlondzie, prymasie Wyszyńskim i Księdzu Jerzym Popiełuszko, przewodniczącego Jury Polonijnych Festiwali Multimedialnych - szczegóły www.warszawa.mazowsze.pl/woldan
- wydania książki o historii Hymnu Polskiego przygotowywanej przez ks. Jana Zalewskiego z Danii i p. Jolantę Horodecką-Wieczorek w oparciu o wieloletni program Rajdów Motocyklowych Szlakiem Hymnu "Jeszcze Polska nie zginęła"[] sct.mariekirke.homepage.dk/Rajd_Rosja_2012.htm
- publikacji innych książek dla dzieci i bajek Joanny Horodeckiej-Wieczorek www.jhw.com.pl które mogłyby słuzyć utrzymaniu więzi zwłaszcza młodego pokolenia z Ojczyną
- wspieranie innych inicjatyw wydawniczych i kulturalnych w tym. m.in. twórczości patriotycznej kompozytora Michała Kulentego www.mkulenty.kdm.pl . Serdecznie pozdrawiamy i liczymy na zgłaszanie na Polonijny Festiwal Multimedialny Polskie Ojczyzny 2012 filmów, programów telewizyjnych, radiowych i multimedialnych oraz stron internetowych -- oraz na pomoc i współpracę. Będziemy takze wdzięczni za informacje o planach i nowych inicjatywach, o których moglibyśmy powiadamiać organizacje polonijne i uczestników Festiwalu.

Z poważaniem i życzeniami dalszych sukcesów
Zygmunt Gutowski
prezes Fundacji Polska-Europa-Polonia
dyrektor programowy
Polonijnego Festiwalu Multimedialnego
www.warszawa.mazowsze.pl

festpol@warszawa.mazowsze.pl

gutowski@warszawa.mazowsze.pl

Tel. +48 602126206 Skype zgutowski