Z Thredbo na Górę Kościuszki

Marek Kamma, Maciej Swaczyński, Puls Polonii
April 2008

Galeria Zdjęć Pulsu Polonii

Kliknij na zdjęciu aby zobaczyć całą fotografię.

W mglisty poranek 18 kwietnia 2008 r., ufni w dobrą pogodę, wyruszyli różnymi trasami na Mt Kosciuszko. Droga wiodła przez National Kosciuszko Park. Kilka grup wyruszyło na Mt Kosciuszko krótszą trasą - wyciągiem krzesełkowym z Thredbo. Wysiadka! Dalej trzeba już iść na piechotę.
A po drodze atrakcja - śnieg! Oj, będą leciały śniegowe kule! A śnieg mokry, ciężki jak kula armatnia. No i komuś się oberwało!
A teraz możemy już spokojnie podziwiać krajobraz. Fajnie się idzie sprężynującym Urszula Lang. Czas na spóźnione śniadanie. Piosenkarz John Hospodaryk z żoną Anią i córką Wiktorią odpoczywa na trasie.
Córeczka Marka Kammy nie wygląda na zmęczoną. A jest już prawie u celu wędrówki. Rawsons Gap: najwyższa toaleta w Australii. Ekologiczny Spójrzmy na Bożena Pagin: nareszcie widzi Górę Kościuszki  jesienią!
Tony Lang sprawdza, czy wszystko gotowe do wspólnego śpiewania. Fotograf z Krakowa, Marcin Olesiński gotów do akcji. W następnej galerii pokażemy, jaką trasą Marcin wszedł na Górę. Oskar Kantor  układa w głowie scenariusz filmu dokumentalnego. Operator Jurek Starzyński, do niedawna w Telewizji SBS, teraz filmuje dla TV Polonia.
Mgła poszła do domu, ale zostały brudne chmury... Patrz Kościuszko na nas z nieba! Zaraz będą śpiewy na Twoją cześć! Czego tu jeszcze brakuje? Gitary są. Spiewniki są. Rozśpiewani turyści są. A gdzie jest polska flaga?
Wyszła z plecaka. Jest! Jak się pięknie prezentuje! A kto pamiętał, żeby ją zabrać na Górę? Oskar. Brawo!